Jump to content

www.rca-asigurat.ro

Probleme Rca Astra

astra dauna rca asigurare

No replies to this topic

#1 costel1982

Newbie

• Members
  • 1 posts

Posted 25 July 2012 - 03:38 PM

Salutare tuturor
Vreau sa imi expun si eu problema legata de Astra. Acum ceva timp un motociclist a franat brusc in fata mea si am intrat cu bara in roata lui spate . I-am strambat janta iar motocicleta a cazut .Am mers impreuna cu proprietarul motocicletei la centrul de daune Astra (Facusem programare ) unde realizam ca agentul constatator la care ne programasem nu era la birou si nici nu avea sa vina pana la sfarsitul programului. Stabilim cu el telefonic sa venim in alta zi si plecam . In ziua stabilita ne prezentam din nou la centrul de daune unde completam formularele necesare si ni se fac poze la masina respectiv motocicleta .Plec linistit acasa cu gandu ca problema a fost rezolvata. Peste aproximativ 3 saptamani(timp in care eu
mi-am reparat masina avand si o polita casco) ma suna baiatul cu motocicleta ca dosarul lui a fost refuzat pe motiv ca urmele din poza dupa bara mea nu se potrivesc cu urmele de pe motocicleta .La momentul constatarii am solicitat agentului sa apropie masina de motocicleta pentru a se vedea exact locul impactului insa acesta a spus ca nu e nevoie .Acum trebuie sa stau sa umblu prin tribunale pentru ca cel cu motocicleta a dat in judecata ASTRA si pe mine pentru a recupera paguba .In concluzie am zis sa nu cumpar o polita rca ieftina (Euroins ,Carpatica,Samd) ,am luat la Astra sin cauza careia trebuie sa ma plimb prin tribunale . Aveti grija sa nu patiti ce am patit eu .Evitati ASTRA e plin internetu de oameni nemultumiti de ei .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

SEO monitor